TJ Zdraví z.s.
CVIČENÍ PRO UTUŽENÍ ZDRAVÍ DO VYSOKÉHO VĚKU

KONDIČNÍ CVIČENÍ

Cvičební sestavy v TJ zdraví jsou založeny na zásadách cvičení pro zlepšení kondice a harmonického posílení svalstva, cvičení je vhodné pro muže i ženy každého věku.

Cvičení je s doprovodem hudby.

Muži cvičí v pondělí, středu a pátek, ženy v úterý a čtvrtek. V pondělí a ve středu od 17 hod je protahovací cvičení ke zvýšení flexibility společné pro muže i ženy. Je možné se přihlásit na jednu či více hodin v týdnu.

Rozvrh cvičení a cvičitelé na jednotlivé hodiny:

hodina: 13-14 14-15 15-16 16-17 17-18 18-19
Pondělí . . . Křenek Vojtěch Křenek
Úterý Hanlová Hanlová Karasová . . .
Středa . . . . Mandová Mareš
Čtvrtek . Poustecká Poustecká . . .
Pátek . . Mareš . . .

Legenda: cvičí muži cvičí ženy

Charakteristika cvičení jednotlivých cvičitelů:

Cvičitelka Hanlová: cvičení je zaměřeno na rozvoj schopností pohybového aparátu, oběhového a dýchacího systému tak, aby svaly i vazy vytvářely pevný a pružný svalový korzet chránící páteř, klouby a vnitřní orgány. K tomu slouží cviky zaměřené na protahování a posilování posturálních svalů, posilování fázických svalů, svalů pánevního dna atd. Hodina je zakončena relaxací a strečinkem. Část cvičení je na zemi - s podložkou. Vše za doprovodu hudby a s důrazem na správné provádění cviků.

Cvičitelka Poustecká (cvičení žen): cvičení za použití malých míčů (overball) - rozcvičení, cvičení na bázi tanečních kroků, cviky na posílení břišních a zádových svalů, relaxace, uvolnění a protažení.

Cvičitelka Mandová: Cvičí společně muži a ženy. Protahovací cvičení zaměřené na zlepšení pohyblivosti celého těla. Cvičení je založeno na principech, na kterých je postavena jóga.

Cvičitel Vojtěch: Cvičí společně ženy a muži. Zdravotní cvičení je zaměřené na protažení, prohřátí, vyrovnávání svalových dysbalancí a zlepšení pohyblivosti těla. Při cvičení je využito cviků na principech jógy. V závěru hodiny krátká relaxace a uvolnění organismu.

Cvičitel Křenek: úvodní rozcvička, cvičební sestava s malými činkami, protažení svalových partií a páteře, krátká závěrečná relaxace.

Cvičitel Mareš: úvodní zahřátí organismu, rozcvičení. Cvičební sestava s malými jednoručními činkami k posílení jednotlivých svalových partií paží a trupu. Aerobní blok s vybuzením tepové frekvence na zlepšení funkce kardiovaskulárního systému. Procvičení nohou a břišních svalů, uvolňovací cviky na páteř. Na závěr hodiny relaxace a strečink.

REKLAMY WEBU ZDARMA: